Další navýšení dopravního provozu v Jehnicích

Probíhající výstavba v Jehnicích navýší množství aut jedoucích přes Mokrou Horu. Větší provoz se bude týkat ulice Tumaňanova, jelikož zde není jiná silnice do Brna. MHD je navíc možná pouze autobusy. To však nebrání úřadu MČ- Jehnice, aby povoloval další obsáhlou výstavbu v Jehnicích. O jakou výstavbu se jedná?

V Jehnicích probíhá dostavba bytů a domů v areálu bývalého Jehnického pivovaru. V areálu by mělo vzniknout téměř 200 míst na parkování. Provoz by se tak mohl navýšit i o 200 aut denně na ulici Tumaňanova.

Studie Ing. arch Gustava Křivinky

V Jehnicích koalice SNK1+SNK2+KDU-ČSL v čele se starostou Šichou prosazuje výstavbu nové budovy úřadu a zároveň velkého společenského centra. Hlavní společenský sál má kapacitou 160 sedících diváků. Tato velká budova v malém centru Jehnic však nepřinese žádná parkovácí místa pro auta navíc, jak by se někdo mohl domnívat. Starosta řekl, že je to budova pro občany Jehnic a ti tam budou chodit pěšky. Máme i tak velkou obavu, že takto předimenzovaná budova zaplní centrum Jehnic auty, na úkor parkování pro místní Jehničany. Navýšení provozu na ulici Tumaňanova se dá také předpokládat.

Vizualizace budovy nového úřadu MČ- Jehnice

Ta nejzásadnější změna se však týká budoucí výstavby, kterou se zabývá aktualizace územního plánu města Brna. SNK1+SNK2+KDU-ČSL v čele se starostou Šichou v Jehnicích už v předchozích letech v zastupitelstvu odhlasovali svůj kladný názor na výstavbu v severní části Jehnic na ploše 60 000 m2 (pod označením B-45/15-I) a další výstavbu naproti škole (pod označením B36/07-II) na ploše dalších 60 000 m2. To je dohromady dalších 12 hektarů, na kterých mají vyrůst rodinné domy a možná i bytové domy. Na takovéto ploše může být postaveno více jak 100 rodinných domů a bytové domy. Vliv na dopravu bude obrovský. MHD pouze autobusy už nemusí stačit a bude přeplněná.

Koncept územního plánu města Brna varianta I, Jehnice jih.

Pokud bude tato zásadní změna nakonec odsouhlasena jako součást nového územního plánu města Brna a zároveň se podaří v Jehnicích postavit předimenzovanou budovu nového úřadu, čeká Mokrou Horu a Jehnice zásadní navýšení dopravy, které velmi negativně ovlivní nejen životní prostředí těchto obcí.

Leave a Reply